Specializujeme se na soukromé a obecní lesy
+420 773 565 738

IterSoft na konferenci Trimble GIS Express představil mapové aplikace Forester a Mapper

Ve dnech 21. a 22. proběhla v Brně a v Praze konference Trimble GIS Express pořádaná společností Geotronics Praha.

Konference se zúčastnili zástupci různých odvětví ze soukromého i veřejného sektoru včetně zástupců nejvýznamnějších institucí působících v oboru lesnictví a ochrany přírody. Společnost Geotronics představila novinky v nabídce zařízení Trimble a Handheld. Některé z nich jsou zvlášť vhodné pro využití spolu s mobilními mapovými aplikacemi společnosti IterSoft.

Jde o odolný mobilní telefon s vysokou přesností Trimble TDC100, lehký GNSS přijímač Trimble R1, který může sloužit jako externí „GPS anténa“ a dosahuje díky korekcím poskytovaným zdarma i v lese odchylky do 1m. Úplnou novinkou je GNSS přijímač korekcí Trimble Catalyst. S ním se dostane uživatel dokonce ještě na vyšší přesnost než s R1, a přitom je zařízení výrazně levnější. Úroveň přesnosti určování polohy si uživatel může zvolit spolu s obdobím, ve kterém chce korekce využívat. Pro aplikace IterSoft jsou vhodné také vysoce odolné tablety Handheld s OS Android.

IterSoft je partnerem společnosti Geotronics Praha a byla přizvána pro představení uceleného řešení pro lesnictví Forester a univerzální mobilní aplikace Mapper pro prohlížení digitálních map v terénu a pro sběr dat.

Trimble Gis Express 2017

Další novinky